Kapat
Type at least 1 character to search
Yukarı Dön

SEO

Seo Nedir?

Seo, türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu olan, ürün ve hizmetlerini web siteleri üzerinden pazarlama çalışan insanların web sitelerini üst sıralara getirmek için yaptığı çalışmalara verilen isimdir. Örnek üzerinden gidecek olursak ayakkabı satan bir web siteniz olduğunu varsayalım. Kullanıcılar ayakkabı kelimesini arama motorunda aramak istediğinde karşılarında önce google reklamlar aşağı doğru indikçe normal web siteleri çıkacaktır. İşte o üst sıralarda bulunan kişiler ayakkabı anahtar kelimesinde üst sıralara gelmek için, ayakkabı anahtar kelimesi üzerinden bir Seo çalışması yapmıştır. Yaptığı çalışmalar başarılı olduğu içinde Google bu web sitelerini ödüllendirerek üst sıralarda yer almasını sağlamıştır. İşte Pera Kolektif’de bu noktada reklam modellerini kullanmayarak sadece web siteniz için belirlenen anahtar kelimelere Seo çalışmaları yaparak arama motorlarında markanızın daha üst sıralarda bulunmasını hedeflemektedir.

Seo İle Web Sitenizin Daha Fazla Ziyaretçi Almasını Sağlayın

Pera Kolektif olarak, markanız için detaylı analizler sonucunda Seo hizmetimiz hakkında sizleri detaylı bir şekilde bilgilendiriyoruz. Bu yüzden ilk olarak Seo çalışma sürecinde hangi konulara ele aldığımızı ve arama motorlarının nelere dikkat ettiğini belirtmek isteriz. Seo kavramı, Pera Kolektif açısından 2 önemli başlıkta incelenmektedir. 

Site İçi Seo: Site içi seo çalışmaları web sitenizin kendi içerisinde yapılan işlemlere verilen isimdir. Pera Kolektif olarak site içerisinde yaptığımız çalışmalar şunlardır;

  • Anahtar Kelime: Web siteniz var belirli ürün ve hizmetinizde olduğunu varsayalım. Pera Kolektif bunun için markanızın hangi anahtar kelimede kullanıcılar arama yaptığında sizi bulabileceğini analiz ederek belirlemektedir. Anahtar kelime sürecinde ise belirli araçlar kullanarak bu kelimelerin hacimlerini ve aylık aranma sayılarını Pera Kolektif olarak ayrıca kontrol ederiz.
  • Mobil Uyumluluk: Günümüzde artık insanların büyük bir kısmı akıllı cep telefonları kullanmakta ve işlerini bu cihazlar üzerinden halletmekte. Bu yüzden Pera Kolektif, web sitenizi sadece masaüstü bilgisayarlarda değil, mobil cihazlar içinde oldukça kullanışlı bir yapısı olacak şekilde tasarlanması gerektiğini belirtmektedir.  Bunun için profesyonel web tasarımı hizmetimiz hakkında detaylı bilgilerde alabilirsiniz. Çünkü Mobil uyumluluk hem Seo açısından hem de arama motorları açısından en çok önem verilen işlemlerden birisidir.
  • İçerik Kalitesi: Google’ın özellikle en önem verdiği konulardan biridir içerik. Yakın zamanda bunun için açıklama dahi yapan Google, Seo çalışmalarında içeriklerin büyük bir önem arz ettiğini önemli bir şekilde bahsetti. Bunun için Pera Kolektif sitenizdeki içeriklerin mümkün olduğunca kaliteli olmasına özen göstermektedir. 

Site Dışı Seo: Pera Kolektif’in yapmış olduğu bu çalışma biçimi ise markanızın web siteniz dışında diğer kanallarda daha iyi bir şekilde temsil edilmesi durumudur. Bu çalışmalarımızdan bazıları ise aşağıda ki gibidir; 

Backlink: Pera Kolektif olarak bu kavramı örnekle sizler için pekiştirelim. Bir ürün veya hizmetten memnun kaldığınızda mutlaka çevrenizdeki insanlara da bahsediyorsunuz ve onlarında o ürün ve hizmetlerden faydalanmasını sağlıyorunuz. İşte backlink kavramıda web sitelerinin belirli sayfaları, başka web siteleri ve forum sayfalarında yer alarak orada ki kullanıcıların dikkatini çekmek ve web sitesine yönlendirmeye çalışma durumudur. İşte Pera Kolektif bu noktada markanız için en doğru ve en kaliteli backlinkleri sizler için bularak profesyonel bir şekilde çalışmalarını yürütmektedir.

Sosyal Medya Çalışmaları: Bilindiği üzere sosyal medya kanallarında milyonlarca aktif kullanıcı bulunmaktadır. İşte bu yüzden Pera Kolektif ekibi markanızın sosyal medya hesaplarını oluşturarak veya hali hazırda bulunuyor ise bu hesaplarda gerekli çalışmaları yaparak markanızın bu kanallarda daha aktif olmasını sağlıyor ve kullanıcıların dikkatini önemli stratejiler ile çekerek web sitenize yönlendirmesini hedefliyor. 

Kişisel Siteler Ve Blog Sayfaları: Sosyal medya kanalları her ne kadar popüler olsa kişisel blog sayfaları ve forum sitelerinde de büyük bir kullanıcı kitlesi mevcut. Pera Kolektif ekibi bu noktada web siteniz hakkında buralardan olumlu ve kaliteli backlinkler alarak bu platformda büyük kullanıcı kitlesine erişmekte ve web sitenizin önemli trafikler almasını sağlamaktadır.

Markanızı önemli Seo çalışmaları ile üst sırala getirmek ve dikkat çekmek istiyorsanız bu konuda Pera Kolektif sizler için, minimum 3 ve maksimum 6 ay olmak üzere markanızın bulunduğu sektörde arama motorlarında önemli konumlara gelmesini sağlar. Hizmetimiz hakkında daha detaylı bir bilgi alabilmek ve markanızın dijital dünyada Pera Kolektif ile birlikte başarılar elde etmesini sağlamak için bizimle hemen şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin