Kapat
Type at least 1 character to search
Yukarı Dön

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Kurumsal web tasarımı; markanız için kurumsal kimlik tasarımı özelinde ayrıca yapılan web tasarımına verilen isimdir. Pera Kolektif bu noktada kurumsal web tasarımı hizmetini sizlere sağlarken, markanızın kurumsal kimliğine, site içerisinde kullanılan yazı tipleri, logo tasarımı, markanızın misyon ve vizyonu, kuruluş hikayesi ve verilen hizmetleriniz hakkında detaylı analizlerini yaparak web sitenizi bu bahsedilen konuları ele alarak dizayn etmektedir. Eğer markanızın kurumsal bir kimliği yok ise bunun için öncelikli olarak Pera Kolektif’in sağlamış olduğu kurumsal kimlik tasarımı hizmetinden de profesyonel bir şekilde faydalanabilirsiniz.

kurumsal-web-tasarimPera Kolektif Kurumsal Web Tasarımı Süreci Nasıl İşler ?

Pera Kolektif ekibi, markanız için kurumsal web tasarımı sürecine giriş yapmadan önce belirlediği bazı ön çalışmaları yaparak sizlere bir rapor sunar. Bu ön çalışmalar, alan adının alınması, kaliteli bir hosting firmasının seçilmesi, web sitesi tasarımının özel yazılım olup olmayacağı ve daha birçok kriter bu noktada ortaya çıkmaktadır. Pera Kolektif’in bahsetmiş olduğu bu ön çalışmaları eğer merak ettiyseniz sizler için bu durumları açıkladık;

  • Alan Adı Alınması: Sadece kurumsal değil markanızın dijital dünyada var olmasını istiyorsanız, web sitenizin kurulumu yaparken sizi temsil eden bir alan adı yani domain isminizin bulunması gerekmektedir. Bu noktada Pera Kolektif sizler için en uygun ve en efektif alan adını bularak sizlere bunu sunar onay vermeniz halinde bu alan adı alınarak web siteniz için bir sonraki çalışma adımına geçer.

 

  • Kaliteli Hosting Seçimi: Hosting kavramı, web sitenizin içerisinde bulunan tüm bilgilerin barındırıldığı sunucu veya sunuculara verilen isimdir. Bir kurumsal web tasarımı için oldukça önemli bir konu olan hosting hizmetini Pera Kolektif sizler için ister kendi sunucularında ister detaylı analiz yaparak en kaliteli hosting firmalarını bularak sizlere sunmaktadır. Bu sunucular arasında sizlerin de onay vermesi ile seçim yapılır ve tasarım sürecine geçilir.


  • Rakip Analizi Yapılması: Her sektörde olduğu gibi kurumsal firmalar arasında da mutlak bi rekabet bulunmaktadır. İşte bu yüzden Pera Kolektif profesyonel çözümleri ile tanıştığınızda, sizler için detaylı sektör ve rakip analizi yapar markanızın daha iyi bir konumda olmasını sağlayarak rakiplerinizden farklı kılar.


  • Farklı Kurumsal Web Tasarımları Sunulması: Pera Kolektif tasarım ekibi alan adı ve hosting süreçlerinden sonra markanız için sizlere farklı tasarım örnekleri sunar. Bu tasarımlardan hangisi sizi daha iyi yansıtıyor ise birinde karar verilir ve hızlı bir şekilde tasarlama sürecine geçilir. Eğer ekibimizin seçmiş olduğu tasarım örnekleri sizi memnun etmezse özel yazılımlar ile tasarlamış olduğumuz kurumsal web tasarımları örneklerimizi de sizlere sunuyoruz.

 

  • Web Sitenizin İçeriği Ve Uyumu: Tasarım süreci belirlendikten sonra bir web sitesi için en önemli adımlardan birisi olan içerik sürecine geçeriz. Markanızın dijital kanallarda daha iyi bir konumda olması için web sitenizin içeriklerini en kaliteli şekilde hazırlar ve ayrıca sitenizin mobil uyumlu olmasına dikkat ederiz. Oldukça titiz bir şekilde yürüttüğümüz bu süreçte işlemler yapılırken sizlere daima detaylı bir şekilde bilgilendirmeye özen gösteririz.

Bizimle iletişime geçin