Kapat
Type at least 1 character to search
Yukarı Dön

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimlik kavramını sizler için açıklayacak olursak; bir marka veya firmanın kendi bünyesi içinde ya da dışarısında duruşunu temsil eden ve aynı zamanda müşterilerinin baktığı zaman firma veya markayı tanıması için yapılan çalışmalara verilen bir isimdir. Kurumsal kimliği olan bir marka veya firma daha profesyonel bir izlenim bıraktığı için müşterilerde bir güven oluşmasını sağlar.

Kurumsal kimlik hem müşteriler açısından güven sağlamasının yanı diğer yandan dijital dünyada pazarlama açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden bu süreçte kurumsal firmaların kendilerini daha iyi yansıtabilmeleri için kurumsal kimlik tasarımında profesyonel destek alarak bu sayede markalarını daha iyi bir konuma gelmesini sağlar. İşte bu konuda Pera Kolektif’in uzman tasarım ekibi markanız için birbirinden farklı kurumsal kimlik tasarımı seçeneği ile sizlere bu konuda profesyonel çözümler üretiyor.

Kurumsal Kimlik Tasarımında Profesyonel Destek Almak

Kurumsal kimlik oluşturma sürecinde profesyonel destek almanız gerektiğini belirtmiştik. Çünkü kurumsal kimlik yalnızca bir defa oluşturulduğundan tasarım süreci bu yüzden oldukça önemlidir. Profesyonel bir destek almadan bu süreçte ilerlemeye çalışırsanız yapacağınız ufak bir yanlış markanızın hem dijital hem diğer ortamlarda tecrübe ve prestij kaybı yaşamasına neden olacağından bu noktada mutlaka Pera Kolektif’in sunmuş olduğu profesyonel kurumsal kimlik tasarımı hizmetinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

Pera Kolektif’in Kurumsal Kimlik Tasarımı Süreci Nasıl İşler?

Kurumsal kimlik tasarımı süreci oldukça zahmetli ve emek gerektiren bir işlem olduğundan Pera Kolektif tasarım ekibi bu konuda oldukça önemli hassas çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışma sürecinin detaylarını maddeler halinde sizlere sunacak olursak;

  • Kimlik tasarımının ilk adımından tasarım ekibimiz markanızın kimliğinde kullanacağımız önemli bilgileri talep eder ve size sonrasında ön çalışma yaparak oluşturulan tasarım ile ilgili onay alırlar. Onay verildikten sonra ise bir diğer adım olan logonun tasarlanması sürecine geçeriz.

 

  • Kurumsal kimlik tasarımının bir sonraki adımında tasarım ekibimiz öncelikle markanız için renklerin belirlenip logosunu tasarlayarak size sunarlar. Beğendiğiniz takdirde bu tasarım ile işleme devam edilir. Eğer revize isterseniz hızlı bir şekilde gereki düzeltmeleri ekibimizce hallederiz.

 

  • Logo oluşturulması bu sürecin en önemli adımı olduğu için ekibimiz markanızın daha akılda kalıcı, etkili ve güçlü bir logoya sahip olması için gerekli olan bütün çalışmalarını sağlar.

 

  • Kurumsal kimlik tasarımı sürecimizde Pera Kolektif ekibi olarak kesinlikle özgün çalışmalar yapmaya dikkat ederiz. Diğer farklı firmaların logolarını değiştirerek kullanmak hem onların işine yaradığın dan dolayı bizim prensiplerimize tamamen ters bir durumdur. Bu yüzden her hizmetimizde özgün olmayı tercih etmekteyiz.

 

  • Tasarım sürecimiz boyunca tamamen şeffaf olduğumuz için Pera Kolektif olarak süreç esnasında siz değerli müşterilerimize isteğiniz doğrultusunda her daim bilgilendirmeler yaparak durum hakkında raporlar sunarız. Sizde markanız için hem dijital ortamda hemde diğer ortamlarda daha iyi sonuçlar almak müşteriler tarafından akılda kalıcı olmak istiyorsanız sunmuş olduğumuz profesyonel kurumsal kimlik tasarımı hizmetimizden hemen şimdi faydalanabilirsiniz.

 

Bizimle İletişime Geçin