Kapat
Type at least 1 character to search
Yukarı Dön

Kurumsal İmaj Yönetimi

Kurumsal İmaj Yönetimi Nedir?

Kurumsal imaj yönetimi markaların dijital dünyada kendi imajlarını belirli teknik ve stratejiler kullanarak, bu pazarda olumlu geri dönüşler alabilmeyi hedefleyen sürece verilen isimdir. Kurumsal firmaların, insanların gözünden her daim belli olan bir marka imajı olduğundan, dijital dünyada ürün ve hizmetlerinin yönetiminde oldukça titiz ve profesyonel bir şekilde destek alması gerekmektedir. Bu sayede profesyonel imaj yönetimi çözümleri ile kurumsal firmaların dijital dünyada kullanıcılar tarafından her daim olumlu feedbackler alınması sağlanır.

Kurumsal İmaj Yönetimi Süreci Nasıl İşler?

 • Kurum İçerisinde Gerekli Bilgilerin Bilinmesi: Kurumsal firmalar, imaj yönetimi çalışmalarında ilk olarak kesinlikle kurum içi gerekli eğitimler düzenlenmelidir. Bu sayede çalışanların, yöneticilerin ve kurum içerisinde ki diğer kişilerin marka ürün ve hizmetleri hakkında detayları bilmesini sağlamak ayrıca sosyal medya kanallarında olumsuz yorum yapmamaları konusunda bilinçlendirilmesi gerekmektedir.

 

 • Marka İmajı İçi Çalışmalar Yapılması: İşin en önemli noktalarından bir taneside kurumsal firmaların, dijital dünyada kullanıcılar tarafından nasıl tanınması gerektiğini bilmesidir. Bu sebepten bu noktada kurumsal firmalar kurumsal imaj yönetimi sürecinde profesyonel bir şekilde destek alıyorsa bu süreçte kullanıcılara oldukça etkili ve akılda kalıcı bir marka imajı sunabilir.


 • Sorun ve Çözümleri Kısa Sürede Çözebilme: Sosyal medya ve diğer dijital kanallar oldukça büyük kullanıcı sayılarına sahip olduğunda bazı zamanlarda kurumsal firmalar hakkında yanlış anlaşılmalar sonucu büyük tepkiler gelebilmekte. Bu sebepten ötürü imaj çalışması sürecinde markanızın ürün ve hizmetleri ile ilgili bir sorunu olan kişi veya kişilere en kısa sürede yardımcı olarak onların mağduriyetlerini gidermeye özen göstermelisiniz.

Kurumsal İmaj Yönetimi Faydaları Nelerdir?

Profesyonel bir şekilde kurumsal imaj yönetimi hizmetlerinden faydalanırsanız, maddeler halinde ne gibi avantajlar sağlarsınız açıklayalım;

 • Kurumsal imaj yönetimi sayesinde, markanız için daha geniş ve tanımlanabilir hedefler belirlenerek dijital dünyada kullanıcılardan daima olumlu feedbackler almanız sağlanır.

 

 • İyi bir kurumsal imaj sayesinde beklenmedik durumlarda markanız için önemli stratejiler oluşturulduğundan hızlı çözümler ile bu sorunlar ortadan tamamen kaldırılmış olur.

 

 • Kurumsal imaj yönetimi ne kadar başarılı olursa, kurum içi ilişkilerde bir o kadar başarılı olacağından markanızın daha iyi konumlara gelmesi hiç kuşkusuz şüphesiz olacaktır.

 

 • Bu sayede profesyonel bir destek aldığınızda markanızın dijital dünyada daha efektif, marjinal ve dikkat çekici bir kimliğe bürünmesini sağlayabilir ve önemli işlere imza atabilirsiniz.

Pera Kolektif İle Profesyonel Kurumsal İmaj Yönetimi Çözümleri

Pera Kolektif olarak, markaların dijital dünyada daha iyi konumlara gelmesi için çıktığımız bu yolda uzun yıllardır var olmaya devam ediyoruz. Dijital dünyada vermiş olduğumuz 360 derece profesyonel hizmet ve çözümlerimiz ile markanızın ürün ve hizmetlerini daha fazla kişilere ulaştırıyor ve tüm dünyaya tanıtmayı amaçlıyoruz. Bu hizmetlerimizden birisi olan kurumsal imaj yönetimi sürecinde ise diğer hizmetlerimizde olduğu gibi tamamen şeffaf bir süreç yönetmeye özen gösteriyoruz.

Kurumsal imaj yönetimi sürecinde Pera Kolektif olarak önem verdiğimiz başlıkları sizler için maddeler halinde listeledik;

 

 • Kurumsal markanız için logo ve renklerin belirlenmesi ve onaya sunulması.

 

 • Müşteri memnuniyetine büyük ölçüde önem verilmesi ve sorunların hızlı çözülmesi.

 

 • Kurumunuz için doğru reklam stratejilerinin belirlenmesi ve bunların uygulanması.

 

 • Eğer yok ise kurumunuz için profesyonel bir web sitesinin hazırlanması.

 

 • Kullanıcılar ile doğru iletişimi kurabilmek için etkiliyi açıklama ve sloganların hazırlanması.

Pera kolektif olarak kurumsal imaj yönetimi sürecinde önem verdiğimiz konuları sizlere maddeler halinde listedik. Sizler kurumsal markanızın dijital dönüşümü başlatıp ve süreçte oldukça güzel konumlara gelmeyi hedefliyorsanız hemen şimdi sizler için sunmuş olduğumuz profesyonel kurumsal imaj yönetimi hizmetlerimizden faydalanın!