Kapat
Type at least 1 character to search
Yukarı Dön

Katalog Tasarımı

Katalog Tasarımı Nedir?

Her geçen gün hemen hemen her şeyin daha fazla dijitalleştiği günümüzde, markalar milyonlarca kullanıcısı bulunan dijital kanallarda dikkat çekebilmek için birçok çalışma yapmaktadır. İşte bunlardan bir tanesi ise ürün ve hizmetlerin dikkatini çekilebilmesi adına oldukça önemli bir çalışma olan katalog tasarımıdır. Katalog tasarımı ile markalar kendi ürün ve hizmetlerini şık bir şekilde tasarlanmasını sağlayarak kullanıcıların dikkatini daha çok çekebilmektedir. Fakat bu süreçte markalar genel olarak katalog tasarımı sürecinde profesyonel destekler aldığından, Pera Kolektif’in uzman tasarım ekibi markanız için katalog tasarımında harika ve profesyonel çözümler üreterek sizlere büyük kolaylıklar sağlıyor.

Pera Kolektif’in Katalog Tasarımı Markanıza Nasıl Fayda Sağlar?

Katalog tasarımı sürecinde bir markanın dikkat ettiği en önemli konu kesinlikle maliyetinin uygun olmasıdır. Pera Kolektif olarak bizlerde bu durumu göz önüne alarak markaların müşterilerine daha başarılı bir şekilde ulaşması için katalog tasarımında hem daha uygun fiyat koşullarında hizmet veriyor hemde birçok konuda sizlere büyük faydalar sağlıyoruz. Bu faydalardan sizlere bahsedecek olursak;

  • Maliyetiniz Minimum Seviyede Olur: Eski süreçlerde markalar, kataloglarını sürekli olarak posta yolu ile ulaştırdıkları için, Pera Kolektif artık profesyonel dijital katalog tasarımıyla maliyetlerinizin daha düşük bir seviyede olmasını sağlar.
  • Müşteriler İle İletişiminiz Daha Fazla Artar: Pera Kolektif ekibinin sizler için oluşturduğu profesyonel katalog tasarımı çözümleri ile, dijital dünyada müşterileriniz ile iletişiminiz daha fazla olacağı için bu durum markanızın bilinirliğinin artmasına büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. Ayrıca sadece müşterileriniz değil dijital kataloğunuza daha fazla kişide erişebilir buda dijital dünyanın en önemli avantajlarından birisidir.
  • Dijital Katalog Size Büyük Kolaylık Sağlar: Sizlere sunmuş olduğumuz dijital katalog tasarımı hizmetimiz ile müşterilerinize ürün ve hizmetlerinizi istediğin gün ve saatte iletebilirsiniz. Bu da sizlere markanızı daha fazla kişiye iletmenizi ayrıca daha büyük bir kolaylık sağlamanıza yardımcı olur.
  • Katalog Tasarımında Daha Esnek Olabilirsiniz: Tasarım sürecinde, dijital dünya her geçen gün kendini güncellediği için kataloğunuzda anlık değişimler isteyebilirsiniz. İşte bu yüzden Pera Kolektif’in tasarım ekibi kataloğunuzu tam olarak yayına almadan önce ya sonraki süreçlerde her daim detaylı sektör ve rakip analizlerini yaparak sizlere detaylı bir rapor sunar. Bu raporu inceledikten sonra onay kataloğunuz istediğiniz şekilde güncellenir veya tasarlanır.
  • Hedef Kitlenizi Kendi İstediğiniz Şekilde Belirlersiniz: Dijital kanallarda ürün ve hizmetleri sunarak maksimum verim alabilmek için hedef kitle seçimi oldukça önemlidir. İşte bu noktada markanızın hangi kişiler ile daha uyumlu olduğunu belirleyerek kataloğunuzu ona göre hazırlatabilirsiniz. Fakat hedef kitle belirleme sürecinde Pera Kolektif ekibide sizlere önemli bir destek vermektedir. Markanız için hedef kitlenizi daha detaylı bir şekilde araştırarak sizlere bilgi vererek katalog tasarımının içeriğinde neler olması konusunda önemli çözümler sunmaktadır.
Pera Kolektif Katalog Tasarımı Sürecinde Nelere Dikkat Etmektedir?

Pera Kolektif olarak katalog tasarımı sürecinde büyük bir öneme sahip olan kapaklar kısmına büyük ölçüde önem veriyoruz. Bunun sebebi ise kapaklar katalogların ilk, en açık ve ilgi çekici tek mesajların bu sayfada olmasından dolayıdır. Bu yüzden ekibimiz kullanıcıların hazırladığımız kataloğa ilk baktığında oldukça etkilenmesi ve incelemeye devam etmesi için önemli çalışmalar yapmaktadır. 

Bir diğer dikkat ettiğimiz konu ise, kataloğunuz için kullanıcıları harekete geçirecek içerikler hazırlamaktadır. Ekibimiz markanızın analizlerini daha detaylı bir şekilde yaptıktan sonra, kataloğunuzda ürün ve hizmetlerinizi daha dikkat çekici bir şekilde ifade edebilmek için sıkı bir çalışma yapmaktadır. Bu çalışmada ise dikkat ettiğimiz unsurlar şu şekildedir;

  • Hedef kitlenizin ilgi duyabileceği bir sorunu belirlemek.
  • Markanızı bu soruna bir çözüm olarak konumlandırmasını sağlamak.

Bu önemli unsurlara dikkat ettikten sonra müşterilerinizin dikkatini daha fazla çekebilmek için ekstra olarak belirlemiş olduğumuz stratejileri kullanarak onlara özel fırsatlar sunarak ürün ve hizmetlerinizden daha sık faydalanmasını sağlıyoruz. İşte sizler için Pera Kolektif’in  üretmiş olduğu katalog tasarımı hizmetinde ki bu profesyonel çözümler ile tanışmak istiyorsanız hemen şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin