Kapat
Type at least 1 character to search
Yukarı Dön

Google Ads Reklamcılığı

Google Ads Nedir?

Google Ads reklamcılığı, ürün ve hizmetlerini web siteleri üzerinden satış yapan firma veya kişilerin başvurduğu etkili bir pazarlama tekniğidir. Burada birbirinden farklı reklam modelleri ile birlikte ürünlerini pazarlamak isteyen kişi veya markalar, kendilerine hangi reklam modeli daha yakın geliyor ise onu tercih ederek büyük potansiyeli olan arama motorlarında ki kullanıcılara erişmeye çalışmakta. Son derece etkili bir yöntem olan Google Ads reklamcılığı ile gereken desteği alarak ürün ve hizmetlerinizin pazarlamasını çok daha iyi bir şekilde yapabilir markanızın daha dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz.

Google Ads İle Müşterilerinize Daha Kolay Ulaşın

Google Ads reklamcılığı sürecinde birçok reklam modeli bulunmaktadır. Bu noktada Pera Kolektif markanız için ilk olarak detaylı bir analiz ve planlama gerçekleştirerek ürün ve hizmetlerinizin hangi reklam modelinde daha verimli sunulacağını belirler. Bahsettiğimiz Google Ads reklam modelleri ile şunlardır;

  • Arama Ağı İçin Metin Tabanlı Reklamlar
  • Alışveriş Reklamları – Google Reklamları Sonuçları
  • Web Sitelerindeki Grafik Görüntülü Reklamlar
  • Banner Reklamları
  • Görsel ve İşitsel Reklamlar ( YouTube Video Reklamları )
  • Uygulama İçi Mobil Reklamlar

İşte Pera Kolektif bu reklam modellerinden sizin için en uygun olanı seçerek dijital pazarlamada markanızın daha iyi bir konuma gelmesini hedefler. Kullanıcılar ihtiyaçların büyük bir kısmını arama motorları sayesinde giderdikleri için bu noktada reklam stratejisi oldukça önemli olduğundan, Pera Kolektif uzman ekibi ile bu konuda gereken tüm desteği sizlere sağlamaktadır

Google Reklamları İle Markanızın Performansınızı Takip Edin

Google ads reklam sürecinde, markanız için reklam modeli ve stratejileri belirlendikten sonra Pera Kolektif reklamlarınızın yapıldığı hesaptan sizlerede erişim vererek yapılan işlemleri şeffaf bir şekilde aktarır. Bu sayede reklam hesabınızda ne kadar ücret harcadığınızı hangi reklam modelinden ne kadar tıklama aldığınızı rahatlıkla görebilirsiniz. Ayrıca Pera Kolektif Google Ads reklamcılığında, web sitenize Google Analytics kodlarını ekleyerek oluşturulan reklamlardan sitenize gelen ne kadar kullanıcın olduğunu ve bu kullanıcıların hangi sayfalarda ne kadar vakit geçirdiğinizi görmenizi sağlar. Bu sayede Pera Kolektif web sitenize reklamdan girmesine rağmen alışveriş yapmayan kişilere yeniden pazarlama modeli dediğimiz remarketing reklam stratejisini uygular.

Google Ads Reklamcılığında Yalnızca Sonuçlar İçin Ücret Ödersiniz

Google arama reklamcılığı sürecinde AdWords hesabı oluşturmak ücretsizdir. Reklamlarda ise sadece tıklama başına ücret ödersiniz. Kullanıcılar reklamlar ile web sitenize gelebilir, telefon ile arama yapabilir veya mobil uygulamanız var ise indirme işlemi yapabilir. Bu işlemlerde sadece tıklama, arama ve indirme işleminin yapıldığı zaman Google sizden ücret almaktadır. Fakat Pera Kolektif bu süreçte reklamlarda kullanacağınız anahtar kelimelerin maliyetleri değişiklik gösterdiğinden sizlere minimum harcama ile maksimum verimi getirmeyi hedeflemektedir.

 

Google Ads Reklamcılığında bütçenizi sizler istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. İster birkaç yüz TL ister on binlerce TL harcama yapabilirsiniz bu tamamen sizlerin elinizde. Bu süreçte yinede kararsız kalırsanız Pera Kolektif ekibi sizler için detaylı bir analiz yapacağından sizler için en uygun reklam bütçesini belirleyerek size destek olmaktadır. O zaman Google Ads reklamcılığında markanızı daha iyi bir konuma getirebilmek için Pera Kolektif’in sizler için oluşturduğu bu profesyonel çözümler ile hemen şimdi tanışın.

Bizimle İletişime Geçin