Kapat
Type at least 1 character to search
Yukarı Dön

FB/IG REKLAMCILIĞI

Dijital pazarlama sürecinin en önemli kanallarından birisidir Facebook ve İnstagram platformları. Sadece ülkemizde 58.3 milyon aktif sosyal medya kullanıcı bulunuyor ve bu kişilerin %46’sı sosyal ağlarda ortalama 2 saat gibi fazla bir sürede vakit geçirmekte. İşte bu süreçte Pera Kolektif, kendi üretmiş olduğu profesyonel dijital pazarlama çözümleri ile Facebook ve İnstagram reklamcılığında markanızın doğru zamanda doğru yerde bulunmasını hedefleyerek bu kullanıcıların dikkatini çekmesini amaçlamaktadır. Oluşturulan stratejik çözümlerin yanı sıra Pera Kolektif, sosyal medya hesaplarınızın günlük olarak paylaşımlarınızın yapılması ile sosyal medya platformlarında markanızın daha da aktif olmasını sağlar. 

 

 

Facebook Reklamları İle Markanızı Tanıtın

Sosyal medya ve internet kullanıcılarının oldukça aktif olduğu Facebook platformunda markanızın bulunması önemli bir konudur. Web siteniz için tıklama, sayfanızın beğeni alması ürün ve hizmetler ile ilgili paylaşmış olduğunuz gönderileriniz için etkileşim alması ve daha birçok seçeneği facebook reklamları sayesinde markanızı hem kar olarak üst seviyelere çıkarabilir hem de ne zaman ödeme yapacağınıza sizler kendiniz karar verebilirsiniz. Bu konuda eğer kararsız kalırsanız Pera Kolektif ekibi markanız için Facebook platformunda detaylı analiz yaparak sizler için en uygun bütçeyi kolaylıkla belirleyecek reklam stratejileri ile markanızı oldukça iyi konumlara getirecektir.

Facebook platformunda markanız için kullanabileceğiniz 4 farklı reklam modeli bulunmaktadır bunlar ise şu şekilde;

  • Facebook Mobil Reklamları: Bu reklam modelinde mobil cihazlarda facebook haber kaynağında reklamlarınızı en üst düzey şekilde planlayarak ve hedeflemeleri yaparak ürün ve hizmetlerinizi kullanıcıların karşısına çıkarıyoruz.
  • Facebook Arama Motoru Reklamları: Bahsedeceğimiz bu reklam modelinde ise Pera Kolektif olarak markanız için hedeflediğimiz anahtar kelimelerde facebook arama çubuğunda kullanıcılar belirlemiş olduğumuz anahtar kelime ile arama yaptığında karşısına markanızın reklamlarını gösterebiliriz. Örnek verecek olursak “ puma” kelimesini arayan bir kullanıcı puma ürünleri satan web sitesini facebook fan sayfasını görebilecek ve rahatlıkla alışverişini gerçekteştirebilecektir.
  • Facebook Sağ Sütun Reklamları: Facebook sağ sütun reklam modelinde, ana sayfada sağ alanda yer alan reklam bölümlerinde markanızın görünmesi için Pera Kolektif olarak sizler için reklam metinleri ve kampanyanız için özel görseller tasarlarlayarak ürün ve hizmetinizin bu alanda görünmesini sağlıyoruz.
  • Facebook Yeniden Pazarlama Reklamları: Bu reklam modelinde Pera Kolektif olarak çerez izleme teknolojisini kullanıyoruz. Bu sayede web sitenizi herhangi bir yol ile daha önceden ziyaret etmiş kullanıcıları Facebook platformunda tekrar yakalar ve markanızın reklamlarını o hedeflemiş olduğumuz kullanıcılara yeniden gösteririz. Örnek verecek olursak bir kullanıcı web sitenize girdi bir ürünü beğendi sonraki adımda sepete ekledi fakat sonrasında siparişten vazgeçti. İşte Pera Kolektif olarak bu noktada facebook yeniden pazarlama reklam modelini kullanarak o kullanıcılara daha etkileyici bir reklam stratejisi ile yeniden erişiyoruz.

İnstagram Reklamları İle Daha Fazla Kişiye Ulaşın

Markanızı İnstagram’da gerekli planlamaları yaparak kullanıcıların karşısına çıkarıyoruz. Pera Kolektif olarak belirlemiş olduğumuz reklam stratejileri ile ister fotoğraflar ile ister videolar ile kullanıcılar ile etkileşime geçiyor, ürün ve hizmetlerinizin pazarlamasını profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Peki nasıl mı yapıyoruz ?

İnstagram platformu da Facebook ile bağlantılı olduğundan reklam sürecinde aynı panelleri kullanmaktalar. Pera Kolektif olarak son yılları baz aldığımızda İnstagram’da ki aktif kullanıcı sayısı daha fazla olduğundan markanızın bu kanalda kendini göstermesi daha mantıklı bir seçim olacaktır. Bu noktada Pera Kolektif uzman reklamcılık ekibiyle önce markanız için detaylı bir pazar araştırması yapar ve sonrasında bir rapor oluşturarak sizlere bunu sunar. Bu rapor içeriğinde Pera Kolektif ekibi hangi reklam modelini kullanırsanız daha iyi verim alacağınızı, ne kadar bir bütçe ayırmanız gerektiğini, rakiplerinizin bu platformda neler yaptığına dair bilgileri size aktarmaktadır.

Sizlerde markanızın bu platformda daha bilinir bir hale gelmesini istiyorsanız Pera Kolektif’in sunmuş olduğu bu profesyonel reklam stratejisi çözümleri ile daha iyi bir konuma gelebilir ve kazancınızı rahatlıkla arttırabilirsiniz.  O zaman şimdi beklemek yerine dünyanın en popüler ve hızlı büyüyen popüler platform İnstagram’da potansiyel müşterilerinize etkileşime geçin

Bizimle İletişime Geçin